Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie wyrokiem z dnia 21 listopada 2019 r. sygn. I SA/Rz 505/19, oddalił skargę J. M. na postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] maja 2019 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przywrócenia terminu do wniesienia odwołania.
J. M. (dalej: Skarżący), reprezentowany przez pełnomocnika, wniósł skargę kasacyjną od ww. wyroku.
W związku z powyższym wezwano Skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej. Wezwanie wraz z pouczeniem, że nieusunięcie wskazanego braku w terminie 7 dni od daty jego doręczenia spowoduje odrzucenie skargi kasacyjnej, zostało doręczone pełnomocnikowi Skarżącego w dniu 14 lutego 2020 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru wezwania k. 69 akt sądowych). Termin do uiszczenia wpisu upłynął z dniem 21 lutego 2020 r.
Wpis nie został uiszczony.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm.; zwanej dalej: P.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Na podstawie zaś art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Ponieważ Skarżący nie uiścił wpisu sądowego od skargi kasacyjnej, skarga kasacyjna podlega odrzuceniu, na podstawie art. 220 § 3 i art. 58 § 3 P.p.s.a.