Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 25 października 2018 r. wezwano skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 17 lipca 2018 r. wzywającego go do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 zł. Wezwanie zawierało pouczenie o konieczności wykonania tego obowiązku w terminie siedmiu dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Przesyłkę doręczono adresatowi 14 listopada 2018 r. Do dnia 21 listopada 2018 r. wpis nie został uiszczony.
Wobec powyższego skarga podlega odrzuceniu. Stosownie bowiem do art. 230 § 1 i 2 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 z późn. zm.) dalej zwanej "p.p.s.a.", od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji, w tym skargi, pobiera się wpis. Jeżeli skarga nie została należycie opłacona to, zgodnie z art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a., przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem odrzucenia skargi uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania, ponieważ wobec braku należnej opłaty Sąd nie podejmie żadnej czynności. Wyznaczony termin do uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie w dniu 21 listopada 2018 r.