Uzasadnienie
W dniu 21 kwietnia 2009r. przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Rzeszowie odbyła się rozprawa po której zapadł wyrok oddalający skargę D.S. na decyzję Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia [...] grudnia 2008r. Nr [...].
Skarżąca w dniu 15 maja 2009r. nadała na poczcie wniosek o sporządzenie uzasadnienia tego wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) - zwanej dalej ustawą, w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Wskazać należy, że doręczenie odpisu sentencji wyroku z urzędu ma miejsce jedynie w przypadkach wymienionych w art. 139 § 4 i 140 § 2 ustawy, które w niniejszej sprawie nie zachodziły.
W niniejszej sprawie termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia liczony jest od dnia ogłoszenia wyroku. Skoro zatem wyrok ogłoszony został w dniu 21 kwietnia 2009r. to ustawowy termin do złożenia wniosku upłynął w dniu 28 kwietnia 2009 r. Wniosek skarżącej został złożony po upływie ustawowego terminu.
Mając powyższe na uwadze, Sąd na podstawie art. 141 § 2 i 3 powołanej wyżej ustawy orzekł, jak w sentencji postanowienia.