Uzasadnienie
M. K. (dalej: skarżąca) w piśmie z dnia 9 marca 2018r. wniosła o doręczenie odpisu wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 25 stycznia 2018r., sygn. akt I SA/Rz 682/17 wraz z uzasadnieniem.
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017r., poz. 1369, ze zm.) - dalej: P.p.s.a., w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony, zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Uzasadnienie wyroku sporządza się w terminie czternastu dni od dnia zgłoszenia wniosku.
W niniejszej sprawie wyrok oddalający skargę został ogłoszony na rozprawie w dniu 25 stycznia 2018r. Siedmiodniowy termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w dniu 1 lutego 2018r. Skarżąca złożyła przedmiotowy wniosek w dniu 14 marca 2018r. (data nadania wniosku u wyznaczonego operatora pocztowego), czyli z przekroczeniem ustawowego terminu, przewidzianego do jego wniesienia.
Z powyższych względów, Sąd odmówił sporządzenia uzasadnienia wyroku na podstawie art. 141 § 2 P.p.s.a.
Zgodnie z art. 141 § 3 P.p.s.a. w razie odmowy sporządzenia uzasadnienia wyroku, Sąd wydaje postanowienie na posiedzeniu niejawnym.
Mając na uwadze powyższe, Sąd na mocy art. 141 § 2 i § 3 P.p.s.a., orzekł jak w sentencji.