Uzasadnienie
Zarządzeniem z 19 grudnia 2022 r. Przewodniczący Wydziału I wezwał Skarżącego do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 zł, wyznaczając mu w tym celu termin 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Kierowana do Skarżącego środkami komunikacji elektronicznej (e-PUAP) korespondencja została doręczona adresatowi 20 grudnia 2022 r. Do 27 grudnia 2022 r. należny wpis nie został uiszczony.
Wobec powyższego skarga podlega odrzuceniu. Stosownie bowiem do art. 230 § 1 i 2 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2022 r. poz. 329) dalej zwanej "p.p.s.a.", od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji, w tym skargi, pobiera się wpis. Jeżeli skarga nie została należycie opłacona to, zgodnie z art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a., przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem odrzucenia skargi uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania, ponieważ wobec braku należnej opłaty Sąd nie podejmie żadnej czynności. Wyznaczony termin do uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie 27 grudnia 2022 r.