Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczeciniez 11 września 2019 r., sygn. akt I SA/Sz 180/19

Metryka

Sąd
Dnia 11 września 2019 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA – Marzena Kowalewska
Rozpoznanie
w Wydziale I na posiedzeniu niejawnym w dniu 11 września 2019 r. skargi kasacyjnej [...]
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 4 lipca 2019 r. sygn. akt I SA/Sz 180/19
Sprawa
w sprawie ze skargi [...] na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia 20 grudnia 2018 r. nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości za 2013 r. p o s t a n a w i a:

Sentencja

  1. 1. odrzucić skargę kasacyjną,
  2. 2. zwrócić [...] kwotę[...] złotych uiszczoną tytułem wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia [...] lipca 2019 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w S. oddalił skargę P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] grudnia 2018 r. nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości za 2013 r.

Na wniosek strony skarżącej w dniu [...] lipca 2019 r. został jej doręczony odpis wyroku wraz z uzasadnieniem.

W dniu [...] sierpnia 2019 r. (data nadania) strona skarżąca – reprezentowana przez radcę prawnego – wniosła skargę kasacyjną od powyższego wyroku.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.) – dalej: "p.p.s.a", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

Stosownie do treści art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

W sprawie przesyłka sądowa zawierająca odpis wyroku wraz z uzasadnieniem została skutecznie doręczona stronie skarżącej w dniu 26 lipca 2019 r., a zatem trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upływał w dniu 25 sierpnia 2019 r., przy czym był to dzień wolny od pracy (niedziela), a zatem skargę kasacyjną należało wnieść najpóźniej w dniu 26 sierpnia 2019 r. (art. 83 § 2 p.p.s.a.). Tymczasem skarga kasacyjna od ww. wyroku została złożona w dniu 27 sierpnia 2019 r. (data na stemplu pocztowym), a zatem po upływie terminu o którym mowa w art. 177 § 1 p.p.s.a.

W tym stanie sprawy sąd na podstawie art. 178 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji. O zwrocie wpisu, w pkt 2 sentencji, orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 i § 2 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 2 października 2019 r., dokument z 4 lipca 2019 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.