Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 9 października 2008 r., sygn. akt I SA/Wa 1120/08 oddalił skargę A. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] czerwca 2008 r., nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania zasiłku celowego.
Orzeczenie to wraz z uzasadnieniem zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 8 grudnia 2008 r. (k-47).
Wnioskiem z dnia 11 grudnia 2008 r. A. K. wystąpił o przyznanie mu prawa pomocy w zakresie ustanowienia adwokata.
Postanowieniem z dnia 23 grudnia 2008 r., sygn. akt I SA/Wa 1120/08 przyznano skarżącemu prawo pomocy w zakresie obejmującym ustanowienie adwokata. W dniu 21 stycznia 2009 r. Okręgowa Rada Adwokacka w W. wyznaczyła adwokata M. S. pełnomocnikiem z urzędu dla skarżącego.
Pismem z dnia 20 lutego 2009 r. pełnomocnik A. K. – adwokat M. S. wniosła od powyższego wyroku skargę kasacyjną.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem
Natomiast w myśl art. 178 ustawy wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną. W niniejszej sprawie trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 7 stycznia 2009 r., zaś skarga kasacyjna została złożona w dniu 23 lutego 2009 r. (data stempla pocztowego).
Mając powyższe na uwadze Sąd na podstawie art. 178 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi postanowił jak w sentencji.