Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 4 maja 2015 r., sygn. akt I SA/Wa 114/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wymierzył Prezydentowi W. grzywnę w wysokości [...] złotych i stwierdził, że bezczynność organu miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa.
Odpis nieprawomocnego wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony w dniu 18 maja 2015 r. adwokatowi K. N. jako pełnomocnikowi skarżącego A. H. W dniu 18 czerwca 2015 r. adwokat K. N., działający w imieniu skarżącego A. H., wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę kasacyjną od powołanego wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
W myśl przepisu art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej Ppsa) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem.
Zgodnie z treścią art. 178 Ppsa, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną.
Skarga kasacyjna A. H., reprezentowanego przez adwokata K. N., została wniesiona z przekroczeniem terminu do jej wniesienia. Skarga ta została bowiem wniesiona w dniu 18 czerwca 2015 r., w sytuacji gdy ostatnim dniem na dokonanie czynności był dzień 17 czerwca 2015 r. (środa).
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie art. 178 Ppsa oraz art. 232 § 1 pkt 1 Ppsa orzekł jak w postanowieniu.