Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 8 stycznia 2015 r. sygn. akt I SA/Wa 1179/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił sporządzenia uzasadnienia wyroku tego Sądu z dnia 8 stycznia 2015 r. oddalającego Skargę M.I. o wznowienia postępowania zakończonego wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 6 grudnia 2013 r. sygn. akt I SA/Wa 2345/13. Powyższe postanowienie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 26 stycznia 2015 r.
Pismem z dnia 26 stycznia 2015 r. M.I. złożył zażalenie na ww. postanowienie z dnia 8 stycznia 2015 r. nie dołączając jego odpisu.
Zarządzeniem z dnia 6 lutego 2015 r. pełnomocnik skarżącego został wezwany do uzupełnienia braków formalnych zażalenia z dnia 26 stycznia 2015 r. poprzez złożenie odpisu zażalenia w terminie 7 dni pod rygorem jego odrzucenia. Zarządzenie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 11 lutego 2015 r.
Przy piśmie nadanym w placówce pocztowej w dniu 19 lutego 2015 r. pełnomocnik skarżącego nadesłał odpis zażalenia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zażalenie podlega odrzuceniu.
Zgodnie z art. 194 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., zwana dalej p.p.s.a.), zażalenie powinno czynić zadość wymaganiom przepisanym dla pisma w postępowaniu sądowym oraz zawierać wskazanie zaskarżonego postanowienia i wniosek o jego zmianę lub uchylenie, jak również zwięzłe uzasadnienie zażalenia. Natomiast zgodnie z art. 197 § 2 p.p.s.a. do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej. A tym samym wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie (art. 178 p.p.s.a.).
Z przedstawionego wyżej stanu sprawy wynika, że pełnomocnik skarżącego został wezwany do uzupełnienia braków formalnych wniesionego zażalenia, wezwanie Sądu w tym zakresie zostało mu prawidłowo doręczone w dniu 11 lutego 2015 r., zatem siedmiodniowy termin uzupełnienia braków upływał w dniu 18 lutego 2015 r. W zakreślonym terminie na dokonanie ww. czynności, pełnomocnik skarżącego wskazanego braku zażalenia nie uzupełnił. Za takowe nie może być uznane nadesłanie odpisu nadane w placówce pocztowej w dniu 19 lutego 2015 r., albowiem nastąpiło ono z uchybieniem terminu.
Mając na uwadze powołane okoliczności, Sąd działając na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.