Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 12 sierpnia 2015 r., sygn. akt I SA/Wa 1179/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Małgorzata Boniecka-Płaczkowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 12 sierpnia 2015 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia M.I. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 8 stycznia 2015 r. sygn. akt I SA/Wa 1179/14 w przedmiocie odmowy sporządzenia uzasadnienia wyroku
Sprawa
w sprawie ze skargi M.I. w przedmiocie wznowienia postępowania zakończonego wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 6 grudnia 2013 r. sygn. akt I SA/Wa 2345/13 postanawia odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 8 stycznia 2015 r. sygn. akt I SA/Wa 1179/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił sporządzenia uzasadnienia wyroku tego Sądu z dnia 8 stycznia 2015 r. oddalającego Skargę M.I. o wznowienia postępowania zakończonego wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 6 grudnia 2013 r. sygn. akt I SA/Wa 2345/13. Powyższe postanowienie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 26 stycznia 2015 r.

Pismem z dnia 26 stycznia 2015 r. M.I. złożył zażalenie na ww. postanowienie z dnia 8 stycznia 2015 r. nie dołączając jego odpisu.

Zarządzeniem z dnia 6 lutego 2015 r. pełnomocnik skarżącego został wezwany do uzupełnienia braków formalnych zażalenia z dnia 26 stycznia 2015 r. poprzez złożenie odpisu zażalenia w terminie 7 dni pod rygorem jego odrzucenia. Zarządzenie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 11 lutego 2015 r.

Przy piśmie nadanym w placówce pocztowej w dniu 19 lutego 2015 r. pełnomocnik skarżącego nadesłał odpis zażalenia.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zażalenie podlega odrzuceniu.

Zgodnie z art. 194 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., zwana dalej p.p.s.a.), zażalenie powinno czynić zadość wymaganiom przepisanym dla pisma w postępowaniu sądowym oraz zawierać wskazanie zaskarżonego postanowienia i wniosek o jego zmianę lub uchylenie, jak również zwięzłe uzasadnienie zażalenia. Natomiast zgodnie z art. 197 § 2 p.p.s.a. do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej. A tym samym wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie (art. 178 p.p.s.a.).

Z przedstawionego wyżej stanu sprawy wynika, że pełnomocnik skarżącego został wezwany do uzupełnienia braków formalnych wniesionego zażalenia, wezwanie Sądu w tym zakresie zostało mu prawidłowo doręczone w dniu 11 lutego 2015 r., zatem siedmiodniowy termin uzupełnienia braków upływał w dniu 18 lutego 2015 r. W zakreślonym terminie na dokonanie ww. czynności, pełnomocnik skarżącego wskazanego braku zażalenia nie uzupełnił. Za takowe nie może być uznane nadesłanie odpisu nadane w placówce pocztowej w dniu 19 lutego 2015 r., albowiem nastąpiło ono z uchybieniem terminu.

Mając na uwadze powołane okoliczności, Sąd działając na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 8 stycznia 2015 r., dokument z 19 grudnia 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.