Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 17 października 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Prezydenta Miasta W. na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] października 2006 r., nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji.
W dniu 15 grudnia 2008 r. pełnomocnik skarżącego radca prawny A. K. wniosła skargę kasacyjną od w/w wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Stosownie natomiast do art. 178 tej ustawy wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 17 października 2008 r. wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi Prezydenta Miasta W. radcy prawnemu A. K. w dniu 12 listopada 2008 r. Termin do złożenia skargi kasacyjnej upływał więc w dniu 12 grudnia 2008 r. Skarga kasacyjna została wniesiona w dniu 15 grudnia 2008 r., czyli trzy dni po terminie przysługującym na jej wniesienie.
Mając powyższe na uwadze Sąd na podstawie art. 178 w związku z art. 177 § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji