Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 17 stycznia 2018 r., sygn. akt I SA/Wa 1259/16

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Dariusz Pirogowicz przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 17 stycznia 2018 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi kasacyjnej Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości położonej przy ul. [...] w [...] w sprawie ze skargi Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości położonej przy ul. [...] w [...] na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] czerwca 2016 r. nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 26 września 2017 r., sygn. akt I SA/Wa 1259/16 wydanego

Sentencja

postanawia:

  1. 1. odrzucić skargę kasacyjną,
  2. 2. zwrócić skarżącej Wspólnocie Mieszkaniowej Nieruchomości położonej przy ul. [...] w [...] kwotę 100,00 (sto) złotych tytułem uiszczonego wpisu od skargi kasacyjnej.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 26 września 2017 r., sygn. akt I SA/Wa 1259/16, oddalił skargę Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości położonej przy ul. [...] w [...] na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] czerwca 2016 r.nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji.

Skargę kasacyjną od powyższego wyroku wniósł pełnomocnik skarżącej – radca prawny B.S.

Wezwaniem z dnia [...] listopada 2017 r. wezwano pełnomocnika skarżącej do usunięcia braków formalnych skargi kasacyjnej poprzez złożenie, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej, wniosku o rozpoznanie skargi na rozprawie albo oświadczenia o zrzeczeniu się rozprawy.

Wezwanie zostało uznane za doręczone pełnomocnikowi skarżącej w dniu 20 grudnia 2017 r. na podstawie art. 73 § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm., powoływanej dalej jako p.p.s.a.).

Pomimo upływu wyznaczonego terminu pełnomocnik skarżącej nie wykonał wezwania i nie uzupełnił wskazanych braków formalnych skargi kasacyjnej.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Stosownie do treści art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Zgodnie z treścią art. 176 § 2 p.p.s.a. skarga kasacyjna powinna zawierać wniosek o jej rozpoznanie na rozprawie albo oświadczenie o zrzeczeniu się rozprawy. Brak takiego wniosku albo oświadczenia jest brakiem formalnym skargi kasacyjnej.

Wezwanie z dnia 29 listopada 2017 r. do usunięcia braków formalnych skargi kasacyjnej poprzez złożenie, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej, wniosku o rozpoznanie skargi na rozprawie albo oświadczenia o zrzeczeniu się rozprawy zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącej w dniu 20 grudnia 2017 r. w trybie art. 73 § 4 p.p.s.a. Wobec czego termin do uzupełnienia ww. braków formalnych skargi kasacyjnej upłynął w dniu 27 grudnia 2017 r.

Z akt sądowych wynika, że pełnomocnik skarżącej nie złożył wniosku o rozpoznanie skargi na rozprawie albo oświadczenia o zrzeczeniu się rozprawy. Tym samym stwierdzić należy, że ww. braki formalne skargi kasacyjnej nie zostały usunięte w terminie.

Mając powyższe na uwadze Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 p.p.s.a. w zw. z art. 176 § 2 p.p.s.a. i art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji orzekł jak sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 13 lipca 2018 r., dokument z 26 września 2017 r., dokument z 24 lipca 2017 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.