Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 27 stycznia 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 1290/07

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia NSA Ewa Dzbeńska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 27 stycznia 2009 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia W. E. na postanowienie z dnia 10 października 2008 r. oddalające wniosek o wyłączenie sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie [...] od udziału
Sprawa
w sprawie w sprawie ze skargi Zarządu Miasta i Gminy S. na decyzję Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast z dnia [...] października 2001 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji wywłaszczeniowej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie. Sygn. akt I SA/Wa 1290/07 POSTANOWIENIE Dnia 27 stycznia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Dzbeńska po rozpoznaniu w dniu 27 stycznia 2009 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia W. E. na postanowienie z dnia 10 października 2008 r. oddalające wniosek o wyłączenie sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie [...] od udziału w sprawie w sprawie ze skargi Zarządu Miasta i Gminy S. na decyzję Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast z dnia [...] października 2001 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji wywłaszczeniowej
  2. postanawia: odrzucić zażalenie. Sygn. akt I SA/Wa 1290/07 POSTANOWIENIE Dnia 27 stycznia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Dzbeńska po rozpoznaniu w dniu 27 stycznia 2009 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia W. E. na postanowienie z dnia 10 października 2008 r. oddalające wniosek o wyłączenie sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie [...] od udziału w sprawie w sprawie ze skargi Zarządu Miasta i Gminy S. na decyzję Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast z dnia [...] października 2001 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji wywłaszczeniowej
  3. postanawia: odrzucić zażalenie.

Uzasadnienie

Postanowienie

Dnia 27 stycznia 2009 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym:

Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Dzbeńska po rozpoznaniu w dniu 27 stycznia 2009 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia W. E. na postanowienie z dnia 10 października 2008 r. oddalające wniosek o wyłączenie sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie [...] od udziału w sprawie w sprawie ze skargi Zarządu Miasta i Gminy S. na decyzję Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast z dnia [...] października 2001 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji wywłaszczeniowej

postanawia:

odrzucić zażalenie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 10 października 2008 r. oddalił wniosek W. E. o wyłączenie sędziego WSA [...] od udziału w sprawie.

Na powyższe postanowienie, w dniu 10 listopada 2008 r. W. E. wniosła zażalenie. Zarządzeniami Przewodniczącego Wydziału z dnia 10 grudnia 2008 r. zobowiązano stronę do uiszczenia wpisu od wniesionego zażalenia w kwocie 100 złotych tytułem wpisu sądowego oraz do złożenia 5 egz. odpisów zażalenia poświadczonych za zgodność z oryginałem, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Wezwania zostały doręczone w dniu 29 grudnia 2008 r. (zwrotne potwierdzenia odbioru k. 721 i k. 726), a zatem ustawowy termin do dokonania wskazanych wyżej czynności upłynął w dniu 5 stycznia 2009 r.

Jak wynika z pisma Oddziału Finansowo - Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 stycznia 2009 r. w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) zażalenie, od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

Stosownie natomiast do treści art. 178 w związku z art. 197 § 2 powołanej ustawy Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Z akt sprawy wynika, że W. E., nie uiściła wpisu sądowego od wniesionego zażalenia w wysokości 100 zł, gotówką do kasy lub na rachunek bankowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a ponadto nie uzupełniła braków formalnych, tj. nie złożyła odpisów zażalenia z dnia 9 listopada 2008 r.

Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł, jak w sentencji postanowienia.

Postanowienie

Dnia 27 stycznia 2009 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym:

Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Dzbeńska po rozpoznaniu w dniu 27 stycznia 2009 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia W. E. na postanowienie z dnia 10 października 2008 r. oddalające wniosek o wyłączenie sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie [...] od udziału w sprawie w sprawie ze skargi Zarządu Miasta i Gminy S. na decyzję Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast z dnia [...] października 2001 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji wywłaszczeniowej

postanawia:

odrzucić zażalenie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 10 października 2008 r. oddalił wniosek W. E. o wyłączenie sędziego WSA [...] od udziału w sprawie.

Na powyższe postanowienie, w dniu 10 listopada 2008 r. W. E. wniosła zażalenie. Zarządzeniami Przewodniczącego Wydziału z dnia 10 grudnia 2008 r. zobowiązano stronę do uiszczenia wpisu od wniesionego zażalenia w kwocie 100 złotych tytułem wpisu sądowego oraz do złożenia 5 egz. odpisów zażalenia poświadczonych za zgodność z oryginałem, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Wezwania zostały doręczone w dniu 29 grudnia 2008 r. (zwrotne potwierdzenia odbioru k. 722 i k. 725), a zatem ustawowy termin do dokonania wskazanych wyżej czynności upłynął w dniu 5 stycznia 2009 r.

Jak wynika z pisma Oddziału Finansowo - Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 stycznia 2009 r. w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) zażalenie, od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

Stosownie natomiast do treści art. 178 w związku z art. 197 § 2 powołanej ustawy Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Z akt sprawy wynika, że W. E., nie uiściła wpisu sądowego od wniesionego zażalenia w wysokości 100 zł, gotówką do kasy lub na rachunek bankowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a ponadto nie uzupełniła braków formalnych, tj. nie złożyła odpisów zażalenia z dnia 10 listopada 2008 r.

Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł, jak w sentencji postanowienia.

Postanowienie

Dnia 27 stycznia 2009 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym:

Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Dzbeńska po rozpoznaniu w dniu 27 stycznia 2009 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia W. E. na postanowienie z dnia 10 października 2008 r. oddalające wniosek o wyłączenie sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie [...] od udziału w sprawie w sprawie ze skargi Zarządu Miasta i Gminy S. na decyzję Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast z dnia [...] października 2001 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji wywłaszczeniowej

postanawia:

odrzucić zażalenie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 10 października 2008 r. oddalił wniosek W. E. o wyłączenie sędziego WSA [...] od udziału w sprawie.

Na powyższe postanowienie, w dniu 10 listopada 2008 r. W. E. wniosła zażalenie. Zarządzeniami Przewodniczącego Wydziału z dnia 10 grudnia 2008 r. zobowiązano stronę do uiszczenia wpisu od wniesionego zażalenia w kwocie 100 złotych tytułem wpisu sądowego oraz do złożenia 5 egz. odpisów zażalenia poświadczonych za zgodność z oryginałem, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Wezwania zostały doręczone w dniu 29 grudnia 2008 r. (zwrotne potwierdzenia odbioru k. 723 i k. 724), a zatem ustawowy termin do dokonania wskazanych wyżej czynności upłynął w dniu 5 stycznia 2009 r.

Jak wynika z pisma Oddziału Finansowo - Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 stycznia 2009 r. w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) zażalenie, od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

Stosownie natomiast do treści art. 178 w związku z art. 197 § 2 powołanej ustawy Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Z akt sprawy wynika, że W. E., nie uiściła wpisu sądowego od wniesionego zażalenia w wysokości 100 zł, gotówką do kasy lub na rachunek bankowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a ponadto nie uzupełniła braków formalnych, tj. nie złożyła odpisów zażalenia z dnia 8 listopada 2008 r.

Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł, jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 20 stycznia 2010 r., dokument z 4 listopada 2009 r., dokument z 26 października 2009 r., dokument z 10 października 2008 r., dokument z 8 stycznia 2008 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.