Uzasadnienie
W dniu 4 września 2008 r. wpłynęła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skarga W. R. na postanowienie Ministra Infrastruktury z dnia [...] lipca 2008 r. nr [...] w przedmiocie niedopuszczalności zażalenia na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] stycznia 2008 r.
Wezwaniem z dnia 9 września 2008 r. Sąd zobowiązał skarżącego do usunięcia braków formalnych skargi przez nadesłanie 12 egzemplarzy odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 15 września 2008 r., co wynika ze znajdującego się w aktach zwrotnego potwierdzenia odbioru (k - 33). Ostatni dzień terminu do złożenia żądanych odpisów skargi, upłynął bezskutecznie w dniu 22 września 2008 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Skoro skarżący nie wykonał wezwania Sądu i nie uzupełnił braków formalnych skargi poprzez przedłożenie jej dwunastu odpisów, to skargę przez niego wniesioną należało odrzucić na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz zwrócić skarżącemu wpis na podstawie art. 232 § 1 pkt. 1 lit. a powołanej wyżej ustawy.