Uzasadnienie
R. S. pismem z dnia 25 sierpnia 2017 r. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Krajowej Komisji Uwłaszczeniowej z dnia [...] lipca 2017 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wstrzymania wykonania decyzji.
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału I Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 11 września 2017 r. wezwano skarżącego do uzupełnienia braków formalnych skargi, poprzez nadesłanie 1 egzemplarza odpisu skargi poświadczonego za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanego, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie doręczone zostało skarżącemu w dniu 4 października 2017 r. Termin do jego wykonania upływał zatem w dniu 11 października 2017 r. Mimo upływu wyznaczonego terminu skarżący nie nadesłał żądanego odpisu skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 30 stycznia 2018 r. sygn. akt I SA/Wa 1345/17, po rozpoznaniu wniosku skarżącego, odmówił przywrócenia terminu do uzupełnienia braków formalnych skargi. Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 9 maja 2018 r. oddalił zażalenie na powyższe postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 47 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.) do skargi należy dołączyć jej odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom.
W myśl art. 58 § 1 pkt 3 powołanej ustawy, jeżeli nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi, sąd skargę odrzuca.
Z akt sądowych sprawy wynika, że skarżący mimo stosownego wezwania, nie nadesłał żądanego odpisu skargi. Tym samym, mając na uwadze prawomocne postanowienie Sądu z dnia 30 stycznia 2018 r. odmawiające przywrócenia terminu do uzupełnienia braków formalnych skargi, stwierdzić należy, że skarga podlega odrzuceniu.
W tej sytuacji Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na mocy art. 58 § 1 pkt 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi postanowił jak w sentencji.