Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 4

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 18 listopada 2010 r., sygn. akt I SA/Wa 1359/10

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Joanna Skiba przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 18 listopada 2010 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi E. N. na uchwałę Zarządu Dzielnicy S. m. W. nr [...] z dnia [...] października 2007 r. w przedmiocie skreślenia z listy osób zakwalifikowanych do wynajęcia lokalu na czas nieoznaczony postanawia odrzucić skargę.

Uzasadnienie

E. N. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w dniu 10 czerwca 2010 r. skargę na uchwałę Zarządu Dzielnicy S. m. W. z dnia [...] października 2007 r. w sprawie skreślenia z listy osób zakwalifikowanych do wynajęcia na czas nieoznaczony.

Powyższą skargę, skarżący poprzedził wezwaniem Zarządu Dzielnicy S. m. W. do usunięcia naruszenia prawa.

W dniu 10 maja 2010 r. skarżącemu doręczona została odpowiedź Zarządu Dzielnicy S. m. W. na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, co oznacza, że termin do wniesienia skargi upłynął w dniu 9 czerwca 2010 r.

Jak wynika z prezentaty Urzędu m. W.zamieszczonej na oryginale skargi oraz wyjaśnień organu w odpowiedzi na skargę – skarga została złożona przez skarżącego osobiście w dniu 10 czerwca 2010 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje

Zgodnie z art. 53 § 2 w zw. z art. 52 § 4 i art. 3 § 2 pkt 6 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) dalej ppsa skargę na akty organów jednostek samorządu terytorialnego, podejmowane w sprawach z zakresu administracji publicznej wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia wezwania o usunięcie naruszenia prawa.

W przedmiotowej sprawie, organ udzielił odpowiedzi na wezwanie skarżącego, która została doręczona skarżącemu w dniu 10 maja 2010 r. (k. 123 akt administracyjnych). Zatem trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi na uchwałę Zarządu Dzielnicy S. m. W. upłynął skarżącemu w dniu 9 czerwca 2010 r. Wniesienie zaś skargi w dniu 10 czerwca 2010 r. przez skarżącego oznacza przekroczenie terminu do wniesienia skargi o jeden dzień.

Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 ppsa sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.

Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 29 grudnia 2010 r., dokument z 23 sierpnia 2010 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.