Uzasadnienie
W dniu 22 stycznia 2010 r. wpłynęła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skarga E. B. działającej w imieniu własnym i w imieniu małoletniej córki J. B. na decyzję Ministra Infrastruktury z dnia [...] listopada 2009 r., nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji w części.
Wezwaniem uznanym za skutecznie doręczone (k-69) w dniu 19 lutego 2010 r. Sąd zobowiązał skarżącą do uzupełnienia braków formalnych skargi w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi – poprzez nadesłanie 267 odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych oraz do uiszczenia 200,00 (dwieście) złotych tytułem wpisu sądowego. Termin do uzupełnienia braków skargi upłynął w dniu 26 lutego 2010 r.
Pomimo upływu zakreślonego przez Sąd terminu E. B. działająca w imieniu własnym i w imieniu małoletniej córki J. B. do dnia wydania postanowienia nie uzupełniła braków formalnych skargi (nie nadesłała odpisów skargi jak również nie uiściła wymaganego wpisu).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Zgodnie z treścią art. 220 § 3 powołanej ustawy skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Skoro skarżąca prawidłowo wezwana do uzupełnienia braków skargi nie uiściła wymaganego wpisu sądowego oraz nie nadesłała 267 odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych w wyznaczonym przez Sąd terminie, to skargę wniesioną przez E. B. działającą w imieniu własnym i w imieniu małoletniej córki J. B. należało odrzucić na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 oraz art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.