Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 28 lutego 2018 r., sygn. akt I SA/Wa 1397/17, uchylił decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] lipca 2017 r., nr [...] oraz decyzję ww. organu z dnia [...] maja 2017 r., nr [...] w przedmiocie odmowy zmiany decyzji.
Odpis nieprawomocnego wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w dniu 26 marca 2018 r.
W dniu 26 kwietnia 2018 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, reprezentowany przez radcę prawnego K. W., wniósł do sądu od ww. wyroku skargę kasacyjną z dnia 25 kwietnia 2018 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
W myśl przepisu art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369, dalej Ppsa) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem.
Zgodnie z treścią art. 178 Ppsa, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną.
Skarga kasacyjna Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji została wniesiona z przekroczeniem terminu do jej wniesienia. Skarga ta została bowiem wniesiona w dniu 26 kwietnia 2018 r., w sytuacji gdy ostatnim dniem na dokonanie czynności był dzień 25 kwietnia 2018 r.
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie art. 178 i art. 232 § 1 pkt 1 Ppsa orzekł jak w postanowieniu.