Uzasadnienie
Pismem z dnia 9 września 2010 r. Z. W. wniósł zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 1 września 2010 r. o odrzuceniu zażalenia na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 sierpnia 2010 r. o odrzuceniu skargi kasacyjnej Z. W. od postanowienia tego Sądu z dnia 11 września 2009 r. odrzucającego skargę Z. W. o wznowienie postępowania zakończonego orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 listopada 2008 r. sygn. akt I SA/Wa 1540/08.
Prawomocnym zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 22 września 2010 r. Z. W. został wezwany do uzupełnienia w terminie 7 dni braku fiskalnego zażalenia poprzez uiszczenie wpisu od wniesionego zażalenia.
Jak wynika z daty stempla pocztowego – wezwanie do uiszczenia wymaganego wpisu zostało doręczone Z. W. w dniu 6 grudnia 2010 r., a zatem siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 13 grudnia 2010 r. Pomimo tego, że w/wym. został uprzedzony o konsekwencjach prawnych nieuiszczenia wpisu w terminie – braku fiskalnego wniesionego zażalenia z dnia 9 września 2010 r. nie uzupełnił.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Mając powyższe na uwadze, Sąd, na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w sentencji.