Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 21 września 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 1541/08

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Gabriela Nowak przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 21 września 2009 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia Z. W. z dnia 26 kwietnia 2009 r. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 kwietnia 2009 r.
Sprawa
w sprawie ze skargi Z. W. o wznowienie postępowania zakończonego postanowieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 kwietnia 2007 r., sygn. akt I SA/Wa 512/07

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 9 kwietnia 2009 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił wniosek skarżącego o wyłączenie sędziego [...] od udziału w sprawie ze skargi Z. W. o wznowienie postępowania zakończonego postanowieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 kwietnia 2007 r., sygn. akt I SA/Wa 512/07.

Od powyższego orzeczenia skarżący w dniu 30 kwietnia 2009 r. wniósł zażalenie z dnia 26 kwietnia 2009 r. Zarządzeniem z dnia 7 maja 2009 r. Sąd zobowiązał skarżącego do uiszczenia wpisu od zażalenia w kwocie 100 zł., w terminie 7 dni, pod rygorem jego odrzucenia.

Na zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu od zażalenia z dnia 26 kwietnia 2009 r. Z. W. wniósł zażalenie, które Naczelny Sąd Administracyjny oddalił postanowieniem z dnia 25 czerwca 2009 r.

W związku z powyższym, zarządzeniem z dnia 17 sierpnia 2009 r., Sąd zobowiązał Z. W. do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 7 maja 2009 r. poprzez uiszczenie wpisu od zażalenia z dnia 26 kwietnia 2009 r., w terminie 7 dni, pod rygorem jego odrzucenia. Powyższe wezwanie doręczone zostało skarżącemu w dniu 31 sierpnia 2009 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k-70 akt sądowych), a zatem ustawowy termin do dokonania wskazanej wyżej czynności upłynął w dniu 7 września 2009 r.

Jak wynika z pisma Oddziału Finansowo – Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 września 2009 r., w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) zażalenie, od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

Z akt sprawy wynika, że strona nie wykonała prawomocnego zarządzenia Sądu z dnia 7 maja 2009 r., ponieważ nie uiściła wpisu sądowego od wniesionego zażalenia z dnia 26 kwietnia 2009 r. w wysokości 100 zł., gotówką do kasy lub na rachunek bankowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Z tego względu Sąd na podstawie art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł, jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 25 czerwca 2010 r., dokument z 17 grudnia 2009 r., dokument z 9 kwietnia 2009 r., dokument z 26 lutego 2009 r., dokument z 13 stycznia 2009 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.