Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 30 lipca 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 1542/08

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Emilia Lewandowska
Rozpoznanie
w dniu 30 lipca 2009 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia Z. W. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 5 marca 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 1542/08 odrzucającego zażalenie
Od orzeczenia
od postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 lutego 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 1542/08
Sprawa
w sprawie ze skargi Z. W. o wznowienie postępowania sądowego zakończonego postanowieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 26 kwietnia 2007r., sygn. akt I SA/Wa 461/07 postanawia odrzucić zażalenie.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 31 marca 2009 r. (k-43) Z. W. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zażalenie na postanowienie tego Sądu z dnia 5 marca 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 1542/08 odrzucające jego zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 lutego 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 1542/08

Stosownie do zarządzenia Przewodniczącego Wydziału I Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 kwietnia 2009 r. wezwano Z. W. do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia w kwocie 100 zł, zgodnie § 2 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz 2193), w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Pismem z dnia 27 kwietnia 2009 r. (k-55) Z. W. wniósł do Naczelnego Sądu Administracyjnego zażalenie na powyższe zarządzenie.

Postanowieniem z dnia 29 maja 2009 r., sygn. akt I OZ 564/09 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił powyższe zażalenie.

Wezwaniem skutecznie doręczonym (k-69) w dniu 3 lipca 2009 r. Sąd wezwał skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 9 kwietnia 2009 r. w przedmiocie wezwania skarżącego do uiszczenia 100,00 (sto) złotych tytułem wpisu sądowego w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Termin do uzupełnienia braków skargi upłynął w dniu 10 lipca 2009 r.

Pomimo upływu zakreślonego przez Sąd terminu Z. W. do dnia wydania postanowienia nie uiścił wymaganego wpisu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Na podstawie art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.

Zgodnie z treścią art. 178 w związku z art. 197 § 2 powołanej ustawy, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne. Skoro skarżący prawidłowo wezwany do uzupełnienia braków zażalenia nie uiścił wymaganego wpisu sądowego w wyznaczonym przez Sąd terminie, to zażalenie takie należało uznać za niedopuszczalne i odrzucić.

Mając powyższe na uwadze Sąd na podstawie powołanego art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 5 marca 2009 r., dokument z 4 lutego 2009 r., dokument z 30 grudnia 2008 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.