Uzasadnienie
Pismem z dnia 31 marca 2009 r. (k-43) Z. W. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zażalenie na postanowienie tego Sądu z dnia 5 marca 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 1542/08 odrzucające jego zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 lutego 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 1542/08
Stosownie do zarządzenia Przewodniczącego Wydziału I Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 kwietnia 2009 r. wezwano Z. W. do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia w kwocie 100 zł, zgodnie § 2 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz 2193), w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Pismem z dnia 27 kwietnia 2009 r. (k-55) Z. W. wniósł do Naczelnego Sądu Administracyjnego zażalenie na powyższe zarządzenie.
Postanowieniem z dnia 29 maja 2009 r., sygn. akt I OZ 564/09 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił powyższe zażalenie.
Wezwaniem skutecznie doręczonym (k-69) w dniu 3 lipca 2009 r. Sąd wezwał skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 9 kwietnia 2009 r. w przedmiocie wezwania skarżącego do uiszczenia 100,00 (sto) złotych tytułem wpisu sądowego w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Termin do uzupełnienia braków skargi upłynął w dniu 10 lipca 2009 r.
Pomimo upływu zakreślonego przez Sąd terminu Z. W. do dnia wydania postanowienia nie uiścił wymaganego wpisu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Na podstawie art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Zgodnie z treścią art. 178 w związku z art. 197 § 2 powołanej ustawy, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne. Skoro skarżący prawidłowo wezwany do uzupełnienia braków zażalenia nie uiścił wymaganego wpisu sądowego w wyznaczonym przez Sąd terminie, to zażalenie takie należało uznać za niedopuszczalne i odrzucić.
Mając powyższe na uwadze Sąd na podstawie powołanego art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi postanowił jak w sentencji.