Uzasadnienie
Wyrokiem z 15 lutego 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę wniesioną przez W. K. na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] lipca 2017 r., nr [...].
W dniu 16 lipca 2018 r. (data stempla biura podawczego) do Sądu wpłynął wniosek skarżącej o doręczenie uzasadnienia wyroku Sądu, który Sąd potraktował jako wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 t.j.) powoływanej dalej jako P.p.s.a. w sprawach w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni, od dnia ogłoszenia wyroku. O treści powyższego przepisu skarżąca została poinformowana w zawiadomieniu o terminie rozprawy.
W niniejszej sprawie wyrok wydany został na rozprawie w dniu 15 lutego 2018 r., a zatem termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął z dniem 22 lutego 2018 r.
Skarżąca z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia wystąpiła w dniu 16 lipca 2018 r., a zatem z uchybieniem ustawowego terminu. Skarżąca nie wystąpiła o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku.
Mając na uwadze powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 141 § 3 P.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.