Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem wydanym i ogłoszonym w dniu 13 grudnia 2007 r. oddalił skargę A. P. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] kwietnia 2006 r., nr [...] w przedmiocie zwrotu wywłaszczonej nieruchomości.
Pismem z dnia 23 czerwca 2008 r. skarżąca A. P. wniosła o nadesłanie odpisu powyższego wyroku wraz z uzasadnieniem.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w niniejszej sprawie w dniu 20 grudnia 2007 r. (czwartek).
Wobec tego, że wniosek skarżącej A. P. z dnia 23 czerwca 2008 r. został złożony po upływie ustawowego terminu, czynność ta jest bezskuteczna.
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie art. 141 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, postanowił jak w sentencji.