Uzasadnienie
Pismem z dnia 27 października 2008 r. K. H. wniosła za pośrednictwem organu skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Ministra Infrastruktury z dnia [...] października 2008 r. nr [...] uchylającą decyzję Wojewody [...] z dnia [...] lipca 2007 r. nr [...] i stwierdzającą, że decyzja Naczelnika Miasta i Gminy C. z dnia [...] października 1980 r. nr [...] w części dotyczącej działki nr [...] została wydana z naruszeniem prawa w sprawie dotyczącej czasowego zajęcia nieruchomości b. gm. kat. K., położonej w C. Wezwaniem z dnia 19 listopada 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wezwał skarżącą K. H. do usunięcia, w terminie siedmiu dni od dnia otrzymania przez nią wezwania pod rygorem odrzucenia skargi, jej braków formalnych poprzez uiszczenie wpisu od wniesionej skargi w kwocie 200,- zł oraz poprzez nadesłanie jednego egzemplarza odpisu skargi poświadczonego za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanego.
Wezwanie powyższe, wraz ze stosownym pouczeniem o konsekwencjach jego niewykonania, zostało skutecznie doręczone skarżącej w dniu 24 listopada 2008 r. W wyznaczonym terminie skarżąca w dniu 25 listopada 2008 r. uiściła na rachunek bankowy Sądu należny wpis od skargi, lecz nie nadesłała żądanego odpisu skargi. Siedmiodniowy termin do dokonania powyższej czynności bezskutecznie upłynął w dniu 1 grudnia 2008 r. Pomimo tego, do dnia podjęcia niniejszego rozstrzygnięcia, skarżąca jedynie częściowo wykonała wezwanie Sądu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), sąd odrzuca skargę, jeżeli w wyznaczonym terminie nie uzupełniono jej braków formalnych.
Jak wynika z akt sprawy, wnosząca skargę jedynie częściowo wykonała wezwanie Sądu, uiszczając należną opłatę od skargi, lecz nie wykonała zarządzenia w pozostałej części, nie nadsyłając w wyznaczonym terminie wymaganego odpisu skargi.
Z powyższych względów, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia, rozstrzygając o zwrocie wpisu od skargi w oparciu o art. 232 § 1 pkt 1 lit. a powołanej ustawy.