Uzasadnienie
Pismem z dnia [...] czerwca 2013 r. J. S. i H. S. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, za pośrednictwem organu, skargę na decyzję Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia [...] czerwca 2013 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Wojewody [...] z dnia [...] września 2011 r. nr [...] odmawiającą stwierdzenia nabycia z dniem 1.01.1999 r. z mocy prawa przez Województwo [...] własności nieruchomości położonej w obrębie [...], gmina [...], oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr [...] o pow. [...] ha, zajętej pod część pobocza w ciągu drogi wojewódzkiej nr [...] [...].
Zarządzeniem z dnia 16 lipca 2013 r. Sąd zobowiązał skarżących do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego od powyższej skargi w kwocie 200 (dwieście) złotych, w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe zarządzenie zostało doręczone skarżącym w dniu 30 lipca 2013 r., co wynika ze znajdujących się w aktach zwrotnych potwierdzeń odbioru przedmiotowego zarządzenia (karty nr 17 i 18).
Postanowieniem z dnia 11 września 2013 r. sygn. akt I SA/Wa 1711/13 referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie przyznał J. S. prawo pomocy w zakresie obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych oraz ustanowienie adwokata, którego wyznaczy Okręgowa Rada Adwokacka w [...].
Natomiast jak wynika z pisma Oddziału Finansowo-Budżetowego z dnia 7 października 2013 r., w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty H. S. do niniejszej sprawy.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
zgodnie z art. 230 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) powoływana dalej jako: "p.p.s.a.", od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismem takim jest między innymi skarga (art. 230 § 2). Stosownie zaś do treści art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
W niniejszej sprawie odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi został H. S. doręczony w dniu 30 lipca 2013 r. Zatem siedmiodniowy termin do dokonania wskazanej wyżej czynności bezskutecznie upłynął w dniu 6 sierpnia 2013 r. Do dnia wydania niniejszego postanowienia, skarżąca nie uiściła należnego wpisu.
Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., postanowił jak w sentencji.