Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 19 listopada 2014 r., sygn. akt I SA/Wa 1721/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Dorota Apostolidis przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 19 listopada 2014 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi kasacyjnej R. S.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18 czerwca 2014 r. sygn. akt I SA/Wa 1721/14 sprawy ze skargi R. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] maja 2013 r. nr [...] w przedmiocie zwrotu świadczeń wypłaconych z funduszu alimentacyjnego postanawia odrzucić skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 18 czerwca 2014 r. w sprawie o sygn. akt I SA/Wa 1721/13 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę R. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] maja 2013 r. nr [...] w przedmiocie zwrotu świadczeń wypłaconych z funduszu alimentacyjnego.

Wnioskiem z dnia [...] czerwca 2014 r. R. S. złożył wniosek o sporządzenia uzasadnienia ww. wyroku. Odpis wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącemu w dniu 31 lipca 2014 r.

Pismem z dnia [...] lipca 2014 r., uzupełnionym w dniu [...] lipca 2014 r., R. S. złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy.

Postanowieniem z dnia 31 lipca 2014 r. referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie przyznał skarżącemu prawo pomocy w zakresie obejmującym ustanowienie adwokata z urzędu.

Pismem datowanym na dzień 23 października 2014 r. pełnomocnik z urzędu wniósł skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18 czerwca 2014 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje

Skarga kasacyjna wniesiona przez B. S. jest niedopuszalna.

Zgodnie z art. 173 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) - określanej dalej jako p.p.s.a, od wydanego przez wojewódzki sąd administracyjny wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie w sprawie przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.

Stosownie do art. 177 p.p.s.a. § 1 tej ustawy, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

W rozpoznawanej sprawie warunki te nie zostały przez Skarżącego spełnione. Odpis wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącemu w dniu 31 lipca 2014 r. tym samym 30 dniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął skarżącemu w dniu 1 września 2014 r. Jednocześnie należy zauważyć, że wraz ze skargą kasacyjną nie został złożony wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej, a zatem nie jest możliwym uwzględnienie przy obliczaniu terminów do wniesienia tej skargi okresu ustanawiania pełnomocnika z urzędu.

Zgodnie z art. 178 p.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Z uwagi na powyższe należało orzec jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 26 maja 2015 r., dokument z 30 marca 2015 r., dokument z 31 lipca 2014 r., dokument z 18 czerwca 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.