Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.: dalej: p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Zarządzeniem z dnia 29 lipca 2013 r. wezwano Z. K. do uiszczenia wpisu od skargi na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] maja 2013 r., nr [...] w przedmiocie odmowy ustalenia odszkodowania za nieruchomość, w kwocie 200 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Zarządzenie o wpisie, z uwagi na niepodjęcie przez skarżącą przesyłki sądowej (dwukrotnie awizowanej) w wyznaczonym terminie, pozostawiono w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia z upływem 19 sierpnia 2013 r. – zgodnie z art. 73 § 4 p.p.s.a. Tym samym wyznaczony przez Sąd termin do uiszczenia wpisu upłynął z dniem 26 sierpnia 2013 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych, prowadzonych przez Oddział Finansowo-Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono, że strona skarżąca nie uiściła należnego wpisu od skargi.
W związku z powyższym, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji.