Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 3 sierpnia 2016 r., sygn. akt I SA/Wa 2218/15, odrzucił skargę kasacyjną W. K. i B. K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 11 lutego 2016 r., sygn. akt I SA/Wa 2218/15, oddalającego skargę W. K. i B. K. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] listopada 2012 r., nr [...], w przedmiocie odmowy przyznania odszkodowania.
Pismem z dnia 10 sierpnia 2016 r. adwokat L. J. reprezentujący W. K. i B. K. wniósł zażalenie na ww. postanowienie Sądu.
Wezwaniem z dnia 3 października 2016 r. wezwano pełnomocnika skarżących adw. L. J. do uzupełnienia braków formalnych złożonego zażalenia poprzez nadesłanie 2 egzemplarzy jego odpisów poświadczonych za zgodność z oryginałem, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Powyższe wezwanie zostało doręczone adwokatowi L. J. w dniu 5 października 2016 r. i pozostało bezskuteczne. Pełnomocnik skarżących nie wykonał bowiem wskazanego wezwania i nie nadesłał żądanych odpisów zażalenia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Według art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm., powoływanej dalej jako "p.p.s.a.") do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.
Zgodnie z art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Pełnomocnik skarżących adwokat L. J. pismem z dnia 3 października 2016 r. wezwany został do uzupełnienia braków formalnych zażalenia na postanowienie Sądu z dnia 3 sierpnia 2016 r., sygn. akt I SA/Wa 2218/15, poprzez nadesłanie 2 egzemplarzy jego odpisów poświadczonych za zgodność z oryginałem. Przedmiotowe wezwanie zostało doręczone adwokatowi L. J. w dniu 5 października 2016 r., a zatem termin do wykonania wezwania upłynął w dniu 12 października 2016 r.
Pełnomocnik skarżących adwokat L. J. nie wykonał powyższego wezwania i nie nadesłał żądanych odpisów zażalenia, a tym samym nie uzupełnił braków formalnych zażalenia.
Z tego też względu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia. O kosztach postępowania orzeczono na podstawie przepisu art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.