Uzasadnienie
W dniu 22 grudnia 2017 r. wpłynęła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skarga S. R., H. R., A. R., A. M., P. B., S. R., M. R., J. R., S. R., F. B., M. B. i G. B. na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia [...] października 2017 r., nr [...] w przedmiocie reformy rolnej
Wezwaniem skutecznie doręczonym (k-39) w dniu 18 stycznia 2018 r. Sąd wezwał skarżących do uiszczenia 200 (dwieście) złotych tytułem wpisu sądowego w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi.
Termin do uzupełnienia braków skargi upłynął w dniu 25 stycznia 2018 r.
Skarżący natomiast przedmiotowy wpis uiścili w dniu 6 lutego 2018 r. czyli 12 dni po upływie terminu do jego uiszczenia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369) Sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Zgodnie z treścią art. 220 § 3 powołanej ustawy skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Skoro skarżący prawidłowo wezwani do uzupełnienia braków skargi nie uiścili wymaganego wpisu sądowego w wyznaczonym przez Sąd terminie, to skargę wniesioną przez S. R., H. R., A. R., A. M., P. B., S. R., M. R., J. R., S. R., F. B., M. B. i G. B. należało odrzucić na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 oraz art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. O zwrocie wpisu orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 w/w ustawy.