Uzasadnienie
W dniu 19 sierpnia 2013 r. B. C. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] lipca 2013 r., nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w związku z koniecznością opieki nad synem M. C. Zaskarżona decyzja została doręczona skarżącemu w dniu 16 lipca 2013 r., co wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje.
Zgodnie z treścią art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Z zestawienia daty doręczenia skarżącemu zaskarżonej decyzji oraz daty wniesienia skargi do Sądu wynika, że skarga została złożona z przekroczeniem 30- dniowego terminu określonego we wskazanym wyżej przepisie. Termin 30-dniowy upływał w dniu 15 sierpnia 2013 r. Ten dzień był zatem ostatnim dniem na wniesienie skargi. Skarga została natomiast złożona w dniu 19 sierpnia 2013 r., a więc z uchybieniem ustawowego terminu. Skarżący nie wnosił o przywrócenie uchybionego terminu.
Wobec powyższego przedmiotową skargę należało odrzucić na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 powołanej ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.