Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 18 września 2014 r., sygn. akt I SA/Wa 2349/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Jolanta Dargas przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 18 września 2014 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi E.R. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] maja 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania specjalnego zasiłku celowego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Skarżąca E.R. pismem z 26 czerwca 2014 r. (data nadania w placówce pocztowej), wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] maja 2014 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Prezydenta [...] z dnia [...] kwietnia 2014 r. nr [...] w sprawie odmowy przyznania jej zasiłku celowego specjalnego na zakup żywności.

W odpowiedzi na skargę organ wniósł o jej odrzucenie z uwagi na fakt, iż przekroczony został ustawowy termin do wniesienia skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

zgodnie art. 53 § 1 w związku z art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm. – dalej P.p.s.a.) skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie skarżącej rozstrzygnięcia w sprawie.

W niniejszej sprawie zaskarżone orzeczenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] doręczono stronie skarżącej w dniu 26 maja 2014 r. Powyższe oznacza, że trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął w dniu 25 czerwca 2014 r. i najdalej w tej dacie skarżąca winna nadać skargę w urzędzie pocztowym lub złożyć ją bezpośrednio w kancelarii organu, który wydał zaskarżony akt.

Nadanie skargi w urzędzie pocztowym w dniu 26 czerwca 2014 r., oznacza zatem, że strona wniosła skargę z uchybieniem ustawowego terminu, co skutkuje jej odrzuceniem przez Sąd.

Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 P.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 lutego 2015 r., dokument z 29 grudnia 2014 r., dokument z 30 października 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.