Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 14 maja 2013 r., sygn. akt I SA/Wa 2415/11

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Dariusz Pirogowicz przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 14 maja 2013 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia K. L. z dnia [...] maja 2013 r. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18 kwietnia 2013 r. odmawiające przywrócenia terminu do wniesienia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 grudnia 2012 r. sygn. akt I SA/Wa 2415/11
Sprawa
w sprawie ze skargi K. L. i L. P. na decyzję Ministra Skarbu Państwa z dnia [...] października 2011 r. nr [...] w przedmiocie odmowy potwierdzenia prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 7 grudnia 2012 r., sygn. akt I SA/Wa 2415/11 oddalił skargę K. L. i L. P. na decyzję Ministra Skarbu Państwa z dnia [...] października 2011 r. nr [...] w przedmiocie odmowy potwierdzenia prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Pismem z dnia 4 kwietnia 2013 r. K. L. wniosła o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia powyższego wyroku.

Postanowieniem z dnia 18 kwietnia 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił przywrócenia terminu do wniesienia powyższego wniosku.

Odpis przedmiotowego postanowienia wraz z pouczeniem o terminie i sposobie wniesienia zażalenia doręczono pełnomocnikowi skarżącej – adw. J. I. w dniu 24 kwietnia 2013 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k-286).

W dniu 6 maja 2013 r. (data stempla pocztowego) od powyższego postanowienia K. L. wniosła zażalenie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) powoływana dalej jako "p.p.s.a.", Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Stosownie natomiast do treści art. 194 § 2 p.p.s.a., zażalenie wnosi się do Sądu w terminie siedmiu dni od daty doręczenia postanowienia.

W niniejszej sprawie, jak wskazano powyżej, postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18 kwietnia 2013 r. doręczono pełnomocnikowi skarżącej w dniu 24 kwietnia 2013 r., a zatem termin do wniesienia zażalenia upłynął w dniu 2 maja 2013 r. Skoro zażalenie wniesione zostało w dniu 6 maja 2013 r., to jest po upływie wskazanego terminu, to uznać należało, że wniesione zostało z jego uchybieniem.

Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 p.p.s.a. w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a., postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 14 listopada 2013 r., dokument z 18 kwietnia 2013 r., dokument z 18 marca 2013 r., dokument z 7 grudnia 2012 r., dokument z 7 grudnia 2012 r., dokument z 1 października 2012 r., dokument z 13 sierpnia 2012 r., dokument z 30 marca 2012 r., dokument z 6 lutego 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.