Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 13 maja 2009 r., sygn. akt I SA/WA 327/09 oddalił skargę [...] S.A. na decyzję Ministra Infrastruktury z dnia [...] stycznia 2009 r., nr [...] wydaną w przedmiocie zezwolenia na niezwłoczne zajęcie opisanej w niej nieruchomości.
W dniu 21 maja 2009 r. (data nadania przesyłki w Urzędzie Pocztowym w K.) Skarb Państwa Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad działający przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w K., reprezentowany przez radcę prawnego E. B. skierował do Sądu wniosek o doręczenie przedmiotowego wyroku wraz z pisemnym uzasadnieniem.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Stosownie do treści art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Uzasadnienie wyroku sporządza się w terminie czternastu dni od dnia zgłoszenia wniosku.
Skoro wyrok Sądu zapadł w dniu 13 maja 2009 r. termin do złożenia wniosku o sporządzenie jego uzasadnienia upłynął 20 maja 2009 r. a zatem wniosek Skarbu Państwa Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad działającego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w K. z dnia 21 maja 2009 r. uznać należy za złożony po upływie ustawowego terminu.
Mając na uwadze powyższe, na podstawie art. 141 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, postanowiono jak w sentencji.