Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 17 września 2010 r., sygn. akt I SA/Wa 417/10

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Joanna Skiba przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 17 września 2010 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy skargi kasacyjnej B. B. w sprawie ze skargi B. B. na postanowienie Ministra Gospodarki z dnia [...] stycznia 2010r., nr [...] w przedmiocie odmowy przywrócenia terminu do wniesienia wniosku postanawia
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 czerwca 2010r., sygn. akt I SA/Wa 417/10

Sentencja

  1. 1. odrzucić skargę kasacyjną;
  2. 2. zwrócić pełnomocnikowi skarżącej kwotę 100 (stu) złotych tytułem uiszczonego wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 16 czerwca 2010 r. sygn. akt I SA/Wa 417/10 oddalił skargę B. B. na postanowienie Ministra Gospodarki z dnia [...] stycznia 2010r., nr [...].

Odpis nieprawomocnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 6 czerwca 2010 r. wraz z uzasadnieniem został doręczony B. B. na adres do doręczeń w kraju w dniu 13 lipca 2010 r.

W dniu 01 września 2010 r. B. B. reprezentowana przez adwokata A. S. wniosła skargę kasacyjną od powyższego orzeczenia.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje

Zgodnie z art.177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

Zgodnie zaś z art. 178 przywołanej ustawy – wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

W niniejszej sprawie skarżąca zamieszkująca na stałe za granicą - w skardze inicjującej postępowanie sądowo- administracyjne podała adres do doręczeń w kraju. Na tenże adres skierowany został odpis wyroku z uzasadnieniem. Jak wynika ze stempla pocztowego na zwrotnym potwierdzeniu odbioru ww. orzeczenia – zostało ono doręczone w dniu 13 lipca 2010r.

Termin do wniesienie skargi kasacyjnej w niniejszej sprawie upłynął w dniu 12 sierpnia 2010r., skarga kasacyjna zaś została wniesiona w dniu 01 września 2010r., a więc termin do jej wniesienia bezspornie został przekroczony.

Mając powyższe na uwadze, Sąd na podstawie art. 178 powołanej wyżej ustawy, orzekł jak w sentencji postanowienia. O zwrocie wpisu Sąd postanowił na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 lit. a powołanej ustawy.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 16 czerwca 2010 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.