Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 22 maja 2017 r. oddalił skargę L. J. (dalej jako: skarżący) na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] lutego 2017 r., nr [...], w przedmiocie świadczenia wychowawczego
Skarżący pismami z dnia 2 czerwca 2017 r. wniósł o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia powołanego wyżej wyroku oraz o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku.
Po rozpoznaniu wniosku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 22 czerwca 2017 r. odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku. Wobec niezłożenia zażalenia postanowienie to uprawomocniło się.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 141 § 2 zd. 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.), dalej jako: "P.p.s.a.", w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Z kolei w myśl art. 141 § 3 P.p.s.a. odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym.
Z akt sprawy wynika, że wyrok został ogłoszony w dniu 22 maja 2017 r. Od tej daty rozpoczął bieg siedmiodniowy termin do złożenia wniosku o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku. Tym samym termin do złożenia wniosku upłynął w dniu 29 maja 2017 r. Skarżący natomiast wniosek o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku złożył w dniu 2 czerwca 2017 r. (data stempla pocztowego), a więc z przekroczeniem siedmiodniowego terminu do dokonania tej czynności. Jednocześnie podkreślić należy, że wniosek skarżącego o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku został prawomocnie oddalony.
Wobec powyższego Sąd, na podstawie art. 141 § 2 P.p.s.a., postanowił jak w sentencji.