Uzasadnienie
P. T. pismem z dnia 4 stycznia 2010 r. wniósł za pośrednictwem organu skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia [...] listopada 2009 r. nr [...] utrzymującą w mocy własną decyzję z dnia [...] lipca 2009 r. nr [...] odmawiającą przyznania środków finansowych na realizację projektu badawczego własnego nr [...] pt.: [...] rozpatrywanego w ramach [...] konkursu projektów badawczych.
Zarządzeniem z dnia 20 maja 2010 r. Przewodniczący Wydziału wezwał skarżącego do uzupełnienia, w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi, jej braków formalnych poprzez uiszczenie wpisu od wniesionej skargi w kwocie 200 zł.
W odpowiedzi na to wezwanie skarżący złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych.
Powyższy wniosek rozpoznany został postanowieniem referendarza sądowego z dnia 13 lipca 2010 r., którym odmówiono przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie.
W związku z uprawomocnieniem się powyższego postanowienia, zarządzeniem z dnia 19 sierpnia 2010 r. skarżący wezwany został do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 20 maja 2010 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi.
Wezwanie powyższe, wraz ze stosownym pouczeniem o konsekwencjach jego niewykonania, zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 30 sierpnia 2010 r. Zatem siedmiodniowy termin do dokonania powyższej czynności bezskutecznie upłynął w dniu 6 września 2010 r. Pomimo tego, do dnia podjęcia niniejszego rozstrzygnięcia, skarżący nie wykonał wezwania Sądu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Stosownie do treści art. 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały, a pismem takim jest między innymi skarga.
Zgodnie z art. 220 § 3 powołanej ustawy, skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd, a jak wynika z akt sprawy, skarżący nie wykonał wezwania Sądu i nie uiścił wymaganego wpisu.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.