Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 4 grudnia 2008 r., sygn. akt I SA/Wa 611/08 oddalił skargę W. M. i J. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] stycznia 2008 r. nr [...].
Odpis nieprawomocnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 grudnia 2008 r. wraz z uzasadnieniem został doręczony J. M. i W. M. w dniu 21 stycznia 2009 r.
W dniu 23 lutego 2009 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga kasacyjna od ww. wyroku, wniesiona przez radcę prawnego A. K., reprezentującego W. M. i J. M. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje:
W myśl art. 177 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Natomiast art. 178 powołanej ustawy stanowi, iż wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W niniejszej sprawie doręczenie J. M. i W. M. odpisu nieprawomocnego orzeczenia nastąpiło w dniu 21 stycznia 2009 r., a zatem termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 20 lutego 2009 r. Tymczasem, skargę kasacyjną w imieniu skarżących wniesiono w dniu 23 lutego 2009 r. (data stempla pocztowego), tj. z przekroczeniem 30-dniowego terminu.
Mając na uwadze powyższe, skarga kasacyjna z dnia 19 lutego 2009 r. podlega odrzuceniu na podstawie art. 178 ustawy prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. O zwrocie wpisu od skargi kasacyjnej orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 lit. a tej ustawy.