Uzasadnienie
W dniu 27 marca 2015 r. (data prezentaty) P. S. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia 14 maja 2014 r., nr [...], wydaną w przedmiocie zasiłku celowego.
Decyzja ta została doręczona P. S. w dniu [...] maja 2014 r., co wynika z akt administracyjnych sprawy.
Postanowieniem z dnia 20 maja 2016 r., sygn. akt I SA/Wa 699/15, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił wniosek skarżącego o przywrócenie terminu do wniesienia skargi. Orzeczenie Sądu odebrane zostało przez P. S. w dniu [...] czerwca 2016 r. Strony postępowania zażalenia nie złożyły.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
stosownie do art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm. - zwanej ppsa), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
W rozpatrywanej sprawie zaskarżona decyzja doręczona została stronie skarżącej w dniu 29 maja 2014 r. Oznacza to, że trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi określony w art. 53 § 1 ppsa - upłynął dla skarżącego w dniu 30 czerwca 2014 r. i najdalej w tej dacie skarżący winien nadać skargę w urzędzie pocztowym lub złożyć ją bezpośrednio w kancelarii organu, który wydał zaskarżony akt.
Tymczasem jak wynika z akt sprawy przedmiotowa skarga złożona została do SKO dopiero w dniu 27 marca 2015 r., a zatem z uchybieniem ustawowego trzydziestodniowego terminu, który jak wynika z akt sprawy nie został stronie przywrócony. Skarga podlega więc odrzuceniu.
Mając na uwadze powyższe, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ppsa, orzeczono jak w sentencji postanowienia.