Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z 10 grudnia 2010 r. odrzucił zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 6 listopada 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 767/09 o odrzuceniu skargi kasacyjnej Z. W. od postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 25 września 2009 r., sygn. akt I SA/Wa 767/09 w sprawie ze skargi Z. W. na postanowienie Ministra Infrastruktury z dnia [...] kwietnia 2009 r., nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania egzekucyjnego.
Od powyższego postanowienia Z. W. skierował do Sądu pismo z dnia 2 stycznia 2010 r., które zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z dnia 13 stycznia 2010 r. zostało potraktowane jako zażalenie na postanowienie z dnia 10 grudnia 2009 r. (k-85).
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z 12 marca 2010 r. (k-106) wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu od zażalenia, w terminie 7 dni od doręczenia wezwania.
Odpis wezwania skarżący odebrał w dniu 22 marca 2010 r. (k-110), a zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 29 marca 2010 r. Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału I z 14 kwietnia 2010 r. zwrócono się do Oddziału Finansowo – Budżetowego tutejszego Sądu o udzielenie informacji czy skarżący uiścił należny wpis od zażalenia. W odpowiedzi Oddział Finansowo – Budżetowy wyjaśnił, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy (k-116).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Stosownie do treści art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.
W niniejszej sprawie w wyznaczonym przez sąd terminie skarżący nie uiścił wpisu od zażalenia na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 10 grudnia 2010 r., co potwierdza również treść notatki służbowej z dnia 15 kwietnia 2010 r. Uzasadnia to odrzucenie wniesionego przez Z. W. zażalenia.
Mając na uwadze powyższe, na podstawie art. 220 § 1 i 3 powołanej ustawy, postanowiono jak w sentencji.