Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 17 marca 2010 r., sygn. akt I SA/Wa 791/09

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Agnieszka Miernik przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 17 marca 2010 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia W. K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 12 stycznia 2010r., sygn. Akt I SA/Wa 791/09 w przedmiocie odrzucenia zażalenia W. K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 sierpnia 2009 r., sygn. Akt I SA/Wa 791/09 w przedmiocie odrzucenie zażalenia W. K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 15 lipca 2009r., sygn. Akt I SA/Wa 791/09 o odrzuceniu skargi kasacyjnej W. K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 czerwca 2009r., sygn. Akt I SA/Wa 791/09
Sprawa
w sprawie ze skargi W. K. na pismo Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] maja 2009 r., [....] w przedmiocie odpowiedzi na pismo

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 12 stycznia 2010r., sygn. Akt I SA/Wa 791/09 odrzucił zażalenie wniesione przez W. K. od postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 sierpnia 2009 r., sygn. Akt I SA/Wa 791/09 odrzucającego zażalenie W. K na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 15 lipca 2009r., sygn. Akt I SA/Wa 791/09 odrzucającego skargę kasacyjną W. K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 czerwca 2009r., sygn. Akt I SA/Wa 791/09 odrzucające skargę W. K. na pismo Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [....] maja 2009 r., [....] w przedmiocie odpowiedzi na pismo.

W dniu 14 stycznia 2010 r. w/w postanowienie z dnia 12 stycznia 2010 r. zostało wysłane do pełnomocnika W. K. – radcy prawnego M. W., który potwierdził odbiór przesyłki w dniu 25 stycznia 2010r. (k-112).

W dniu 3 lutego 2010 r. W. K., wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie sporządzone przez siebie zażalenie na powyższe postanowienie Sądu z dnia 12 stycznia 2010 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje

Zgodnie z treścią art. 178 w zw. z art., 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

W myśl art. 194 § 2 powołanej ustawy zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.

W rozpoznawanej sprawie ostatni dzień terminu do wniesienia zażalenia na to postanowienie upłynął w dniu 1 lutego 2010r., a zatem zażalenie W. K. z dnia 3 lutego 2010r. zostało wniesione po upływie terminu do jego wniesienia.

Skoro zażalenie zostało wniesione z przekroczeniem terminu, to na podstawie powołanego art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, przedmiotowe zażalenie należało odrzucić.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 stycznia 2010 r., dokument z 17 listopada 2009 r., dokument z 27 sierpnia 2009 r., dokument z 15 lipca 2009 r., dokument z 9 czerwca 2009 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.