Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 12 stycznia 2010r., sygn. Akt I SA/Wa 791/09 odrzucił zażalenie wniesione przez W. K. od postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 sierpnia 2009 r., sygn. Akt I SA/Wa 791/09 odrzucającego zażalenie W. K na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 15 lipca 2009r., sygn. Akt I SA/Wa 791/09 odrzucającego skargę kasacyjną W. K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 czerwca 2009r., sygn. Akt I SA/Wa 791/09 odrzucające skargę W. K. na pismo Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [....] maja 2009 r., [....] w przedmiocie odpowiedzi na pismo.
W dniu 14 stycznia 2010 r. w/w postanowienie z dnia 12 stycznia 2010 r. zostało wysłane do pełnomocnika W. K. – radcy prawnego M. W., który potwierdził odbiór przesyłki w dniu 25 stycznia 2010r. (k-112).
W dniu 3 lutego 2010 r. W. K., wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie sporządzone przez siebie zażalenie na powyższe postanowienie Sądu z dnia 12 stycznia 2010 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje
Zgodnie z treścią art. 178 w zw. z art., 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W myśl art. 194 § 2 powołanej ustawy zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.
W rozpoznawanej sprawie ostatni dzień terminu do wniesienia zażalenia na to postanowienie upłynął w dniu 1 lutego 2010r., a zatem zażalenie W. K. z dnia 3 lutego 2010r. zostało wniesione po upływie terminu do jego wniesienia.
Skoro zażalenie zostało wniesione z przekroczeniem terminu, to na podstawie powołanego art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, przedmiotowe zażalenie należało odrzucić.