Uzasadnienie
T. S. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Ministra Skarbu Państwa z dnia [...] lutego 2013 r., nr [...] w przedmiocie odmowy potwierdzenia prawa do rekompensaty.
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącej Wydziału z dnia 11 kwietnia 2013 r. (k- [...]) skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu od skargi, w terminie 7 dni od doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia. Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wezwania wynika, że zostało ono doręczone T. S. w dniu 12 kwietnia 2013 r., a zatem termin do uiszczenia przez stronę wpisu upłynął 19 kwietnia 2013 r. Podkreślić należy, że mimo upływu wyznaczonego terminu skarżąca nie uiściła wymaganego wpisu sądowego. W dniu 24 kwietnia 2013 r., skarżąca przesłała do Sądu złożony na urzędowym formularzu wniosek o przyznanie prawa pomocy. Referendarz sądowy postanowieniem z dnia 11 maja 2013 r., odmówił wnioskodawczyni przyznania prawa pomocy. W następstwie powyższego, wezwaniem z dnia 6 czerwca 2013 r. (k- [...]), skarżąca po raz kolejny została wezwana przez Sąd do uiszczenia w terminie 7 dni od doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi, wpisu od skargi. Również w wykonaniu tego wezwania skarżąca nie uiściła wpisu od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Stosownie do treści art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U z 2012 r., poz. 270) Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.
Jak zaznaczone zostało już wcześniej T. S. mimo dwukrotnego wezwania Sądu, nie uiściła należnego wpisu sądowego, co potwierdza również notatka Oddziału Finansowo – Budżetowego z dnia [...] lipca 2013 r., (k- [...]). Skarga podlega więc odrzuceniu.
Mając na uwadze powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, postanowił jak w sentencji.