Uzasadnienie
W dniu 12 listopada 2014 r. doręczono skarżącemu wezwanie do uiszczenia, w terminie 7 dni, wpisu od skargi pod rygorem jej odrzucenia. Wyznaczony termin upływał z dniem 19 listopada 2014 r. i jak dotąd nie uzupełniono ww. braku skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Skarga podlega odrzuceniu.
Po myśli art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi- zwanej dalej p.p.s.a. (tj. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jeśli skarga dotknięta jest powyższym brakiem strona wzywana jest do jego uzupełnienia, a nie usunięcie braku w wyznaczonym terminie powoduje odrzucenie skargi (220 § 3 p.p.s.a).
Zaznaczyć przy tym należy, że ze zwrotnego potwierdzenia odbioru przesyłki wynika, że przesyłkę odebrała U. W. – pełnomocnik w dniu 12 listopada 2014 r. i wobec tego doręczenie skarżącemu wezwania do uiszczenia wpisu od skargi należało uznać za skuteczne. Wobec prawidłowego zatem doręczenia stronie odpisu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału I do uiszczenia wpisu od skargi, siedmiodniowy termin do uzupełnienia tego braku upływał z dniem 19 listopada 2014 r.
W tak zakreślonym terminie strona nie dopełniła w/w czynności co spowodowało, że skarga na podstawie art. art. 220 § 3 p.p.s.a. podlegała odrzuceniu, o czym orzeczono jak w sentencji.