Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstokuz 13 września 2021 r., sygn. akt II SA/Bk 356/21

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku
Skład
sędzia WSA Marek Leszczyński przewodniczący, sprawozdawca
Rozpoznanie
w Wydziale II na posiedzeniu niejawnym w dniu 13 września 2021 r. skargi kasacyjnej T. O.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 8 czerwca 2021 r.
Sprawa
w sprawie ze skargi T. O. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] marca 2021 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wznowienia postępowania administracyjnego w sprawie skierowania na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji do kierowania pojazdami p o s t a n a w i a:

Sentencja

  1. 1. odrzucić skargę kasacyjną;
  2. 2. zwrócić skarżącemu T. O. kwotę 100 (sto) złotych tytułem uiszczonego wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sad Administracyjny w Białymstoku wyrokiem z dnia 8 czerwca 2021r., sygn. akt II SA/Bk 356/21 oddalił skargę T. O. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] marca 2021r. nr [...] w przedmiocie odmowy wznowienia postępowania administracyjnego w sprawie skierowania na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji do kierowania pojazdami. Odpis powyższego orzeczenia wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi skarżącego w dniu 9 lipca 2021 r. (k.46)

W dniu 12 sierpnia 2021r. (data stempla pocztowego – k.

  1. 62) skarżący, reprezentowany przez pełnomocnika, wniósł skargę kasacyjną od powyższego wyroku dołączając jednocześnie dowód uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 100 zł (k. 52).

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Skarga kasacyjna podlegała odrzuceniu.

Zgodnie z art. 177 §1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325, zwanej dalej "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Natomiast zgodnie z art. 178 ustawy p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Ponieważ w rozpoznawanej sprawie wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z dnia 8 czerwca 2021 r. doręczono pełnomocnikowi skarżącego 9 lipca 2021 r., tym samym 30-dniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął 9 sierpnia 2021 r. (8 sierpnia 2021r. był dniem wolnym od pracy) Wnosząc zatem skargę kasacyjną 12 sierpnia 2021 r. pełnomocnik skarżącego uchybił terminowi do jej wniesienia.

Konsekwencją powyższego jest zgodnie z art. 178 ustawy p.p.s.a. odrzucenie skargi kasacyjnej (pkt 1) oraz zwrot uiszczonego od wniesionej skargi kasacyjnej wpisu sądowego na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 ustawy p.p.s.a. (pkt 2), o czym orzeczono w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 8 czerwca 2021 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.