Uzasadnienie
Kwestionowana decyzja P. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w B. z dnia [...].06.2009 r., znak: [...] została doręczona Pani J. K. w dniu 25 czerwca 2009 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru). W dniu 27 lipca 2009 r. (dowód: data nadania w urzędzie pocztowym) wpłynęła do P. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w B. skarga podpisania między innymi przez J. K. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku zważył, co następuje:
Skarga jako spóźniona podlegała odrzuceniu. Zgodnie z treścią art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W przedmiotowej sprawie 30 – dniowy termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 25 lipca 2009 r. Mając powyższe na uwadze skargę należało odrzucić jako spóźnioną na mocy art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270 ze zm.). Odrzucenie skargi nie zamyka drogi skarżącej do dochodzenia jej praw, bowiem tut. Sąd w wyniku rozpoznania skargi pozostałych skarżących uchylił zakwestionowaną decyzję oraz decyzję organu I instancji. Zatem sprawa będzie przedmiotem ponownego rozpoznania przed tymi organami.