Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia [...] czerwca 2015 r. P. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w B. utrzymał w mocy postanowienie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w B. z dnia [...] grudnia 2013 r. o odmowie wszczęcia postępowania dotyczącego rozbiórki przyłącza energetycznego.
Skargę na rozstrzygnięcie organu odwoławczego złożył do sądu administracyjnego Z. C. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 4 sierpnia 2015 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 zł w terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia. Wezwanie zostało doręczone skutecznie, jednakże w terminie wpis nie został uiszczony, a postępowanie z wniosku skarżącego o przywrócenie terminu do uiszczenia wpisu zakończyło się rozstrzygnięciem odmownym. Postanowieniem z dnia 11 września 2015 r. tutejszy Sąd odmówił bowiem przywrócenia terminu, a postanowieniem z dnia 4 listopada 2015 r. wydanym w sprawie II OZ 1055/15 NSA oddalił zażalenie Skarżącego.
W opisanej wyżej sytuacji procesowej do rozpoznania pozostała skarga, która nie została należycie opłacona.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Skarga podlegała odrzuceniu.
Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn.: Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej p.p.s.a., sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie zostanie uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
Skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu. Wezwanie zawierało zgodne z prawem pouczenie o skutkach prawnych niewykonania obowiązku.
W wyznaczonym terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania nie został on spełniony, a wniosek o przywrócenie terminu do uiszczenia wpisu został prawomocnie rozpoznany negatywnie (odmowę przywrócenia terminu do dokonania tej czynności skontrolował NSA stwierdzając, że brak było podstaw do przywrócenia terminu). Stąd też skarga pozostaje nieopłacona w terminie, a zatem podlega odrzuceniu.
Mając na uwadze powyższe na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzeczono jak w sentencji.
O zwrocie wpisu (uiszczonego przy wniosku o przywrócenie terminu, k.
- 12) orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.