Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 10 listopada 2015 r., wydanym w sprawie o sygn. akt II SA/Gd 223/15, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił skargę G. P., D. K., E. S., R. S. i J. K. na decyzję Wojewody z dnia 9 lutego 2015 r. w przedmiocie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości.
W dniu 19 listopada 2015 r. pełnomocnik skarżących nadał na poczcie wniosek o sporządzenie uzasadnienia ww. wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. Nr 270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku, albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
W rozpatrywanej sprawie pełnomocnik skarżących złożył wniosek o sporządzenie uzasadnienia ww. wyroku w dniu 19 listopada 2015 r., a więc jeden dzień po terminie, który upływał w dniu 18 listopada 2015 r. W konsekwencji należało odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku.
Mając powyższe na względzie, sąd, na mocy art. 141 § 3 w związku z art. 141 § 2 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w postanowieniu.