Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 20 sierpnia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach oddalił skargę D.W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] w przedmiocie zasiłku celowego.
W dniu 1 września 2009 r. skarżący złożył osobiście wniosek o sporządzenie uzasadnienia powyższego rozstrzygnięcia.
Zgodnie z treścią art. 141 § 2 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym.
Ponieważ ustawowy termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia upłynął w dniu 27 sierpnia 2009 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny na podstawie art. 141 § 2 u.p.p.s.a. postanowił orzec jak w sentencji postanowienia.