Uzasadnienie
Zarządzeniem z 28 lutego 2023 r. Zastępca Przewodniczącego Wydziału II, w związku z uprawomocnieniem się zarządzenia Zastępcy Przewodniczącego z 1 grudnia 2022 r. (na skutek wydania przez Naczelny Sąd Administracyjny postanowienia z 21 lutego 2023 r., sygn. III OZ 62/23), wezwał skarżących E. K. i K. K. do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego od skargi na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach z 14 października 2022 r., znak: SKO.OŚ-60/3728/212/2022, w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania – w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia zażalenia. Wezwanie powyższe zostało doręczone stronom 14 marca 2023 r. Mimo upływu wyznaczonego terminu, wpis od skargi nie został uiszczony.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2023 r., poz. 259), zwanej dalej "Ppsa", skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
W wyznaczonym siedmiodniowym terminie od dnia doręczenia wezwań z 28 lutego 2023 r., który upływał z dniem 21 marca 2023 r., skarżący nie uiścili wymaganej kwoty wpisu.
Mając na względzie powyższe Sąd orzekł jak w postanowieniu, na podstawie art. 220 § 3 Ppsa.