Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowiez 24 stycznia 2014 r., sygn. akt II SA/Kr 1169/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Skład
Sędzia WSA Kazimierz Bandarzewski przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 24 stycznia 2014 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku Starosty W. o sporządzenie uzasadnienia wyroku
Sprawa
w sprawie ze skargi S.P. na niewykonanie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 21 czerwca 2012 r. sygn. akt II SA/Kr 582/12

Sentencja

postanawia:

  1. odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 10 grudnia 2013 r. sygn. akt II SA/Kr 1169/13.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 10 grudnia 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę S.P. na niewykonanie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 21 czerwca 2012 r. sygn. akt II SA/Kr 582/12.

W dniu 18 grudnia 2013 r. (data nadania w Urzędzie Pocztowym w W.) Starosta W. złożył wniosek o sporządzenie uzasadnienia powyższego wyroku załączając opłatę kancelaryjną w kwocie 100 zł.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie zważył, co następuje

Stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku lub doręczenia odpisu wyroku. Z powyższej regulacji wynika, że wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku wniesiony z uchybieniem powyższego terminu nie może stanowić podstawy do sporządzenia uzasadnienia wyroku.

Mając na uwadze okoliczność, że wyrok zapadł na rozprawie w dniu 10 grudnia 2013 r., zatem termin na wniesienie wniosku o uzasadnienie wyroku upływał z dniem 17 grudnia 2013 r. (wtorek), a Starosta złożył wniosek w dniu 18 grudnia 2013 r. (środa). Tym samym należy stwierdzić, że wniosek ten został złożony w ósmym dniu od daty ogłoszenia wyroku, tym samym jest on spóźniony.

W związku z powyższym uwzględniając treść art. 141 § 3 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, zgodnie z którym odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym, orzeczono jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 10 grudnia 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.