Uzasadnienie
Stosownie do przepisu art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r. poz. 329) - dalej określanej jako p.p.s.a. – skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
W dniu 2 lutego 2022 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał w tej sprawie wyrok oddalający skargę. Odpis tego wyroku z uzasadnieniem doręczono pełnomocnikowi skarżącego w dniu 21 marca 2022 r. (k. 61). Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upływał dla niego w dniu 20 kwietnia 2022 r.
Skarga kasacyjna została przesłana listem poleconym w dniu 21 kwietnia 2022 r. (koperta k. 73), a więc po upływie terminu. Dlatego też należało ją odrzucić na podstawie art. 178 p.p.s.a., zgodnie z którym wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu.
O zwrocie uiszczonego wpisu od skargi kasacyjnej orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.