Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 16 października 2014 r. zostało odrzucone zażalenie skarżącego K. K. na postanowienie tut. Sąd z dnia 4 września 2014 r. odrzucające zażalenie skarżącego K. K. na postanowienie tut. Sądu z dnia 3 lipca 2014 r. o odrzuceniu skargi kasacyjnej K. K. od wyroku tut. Sądu z dnia 8 maja 2014 r. W piśmie, wraz z którym doręczono skarżącemu odpis postanowienia z dnia 16 października 2014 r., pouczono skarżącego, że na postanowienie przysługuje skarżącemu zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia, za pośrednictwem tut. Sądu. Odpis postanowienia z pouczeniem doręczono skarżącemu w dniu 6 listopada 2014 r., zatem termin do wniesienia zażalenia upływał skarżącemu w dniu 13 listopada 2014 r.
W dniu 17 listopada 2014 r. skarżący złożył w biurze podawczym tut. Sądu pismo zatytułowane "Odwołanie od postanowienia z dnia 19.10.2014. II SA/Po 118/14".
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Zgodnie z art. 194 § 1 pkt 8 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r, poz. 270 ze zm.), dalej p.p.s.a., zażalenie na postanowienie o odrzuceniu zażalenia wnosi się w terminie 7 dni od doręczenia postanowienia. Zażalenie wniesione po upływie terminu podlega odrzuceniu na posiedzeniu niejawnym, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a. Mając na uwadze powyższe, z uwagi na wniesienie przez skarżącego zażalenia z dnia 17 listopada 2014 r. po upływie ustawowego terminu, należało orzec o jego odrzuceniu.
/-/ B. Drzazga